dogoterapia warszawa

Co to jest dogoterapia?

Dogoterapia to zajęcia wspomagane obecnoscią psa. Dokładny rodzaj zajęć zależy od specjalnosci terapeuty i potrzeb dziecka. Psy mogą być obecne i pomagać na zajęciach takich jak:

  • integracja sensoryczna
  • logopedia
  • trening umiejętności społecznych

Są też zajęcia dogoterapeutyczne skierowane do dzieci, które panicznie boją się psów (mają fobię). Ich celem jest oswojenie dziecka z dobrze wyszkolonymi, spokojnymi psami i nauczenie zachowań, które ułatwią komunikację z innymi psami - np spotkanymi na ulicy. Dzięki takim zajęciom dzieci przełamują swój lęk, zaczynają wierzyć we własne siły i czują się pewniej w wielu sytuacjach.

Zajęcia z udziałem psów świetnie sprawdzają się także jako wsparcie terapii dzieci ze spektrum autyzmu. Kontakt z psem pomaga otworzyć się, nawiazać relację dziecka ze zwierzęciem. Jest też doskonałą motywacją do skupienia uwagi nawet na trudnych ćwiczeniach.

Jakie psy biorą udział w zajęciach?

Wszystkie psy pracujace w AURIN są szkolone i certyfikowane w Stowarzyszeniu Zwierzęta Ludziom. Dzięki temu mamy pewność, że psy są nie tylko świetnie wyszkolone, ale przede wszystkim bezpieczne dla naszych klientów.