felinoterapia warszawa

Co to jest felinoterapia?

Felinoterapia to zajęcia wspomagane obecnością kota. Koty, podobnie jak psy, są szkolone i przygotowywane do roli współ-terapeutów. W AURIN mamy jednego certyfikowanego kota – wspaniałego ragdolla Draco.

Rolą kota na zajęciach jest przede wszystkim motywowanie dziecka do działania, aktywnego udziału oraz skupienia uwagi na dłużej. Dzięki swojemu wdziękowi i niezależności, koty przyciągają uwagę dzieci – a ich mruczenie stanowi wspaniałą nagrodę za wysiłek.

Dla kogo przeznaczone są zajęcia felinoterapii?

  • dla dzieci nieśmiałych, niewierzących w swoje siły -> kot, okazując dziecku swoje zainteresowanie, ciesząc się ze spotkań i współpracując przy wykonywaniu poleceń ośmiela dziecko, dodaje mu odwagi i pokazuje, że wytrwałość pomaga osiągnąć sukces.
  • dla dzieci z trudnościami w czytaniu -> Draco lubi bawić się literkami, chętnie słucha czytanych opowiadań i mruczy z radości. Dzięki temu dziecko przekonuje się, że czytanie może być interesujące, a czytając na głos może sprawić komuś wiele przyjemności.
  • dla dzieci, które nie lubią „szkolnych” przedmiotów, takich jak czytanie pisanie czy matematyka -> Draco interesuje się tym, co robi dziecko. Chętnie „sprawdza” obliczenia, bawi się w segregowanie na zbiory (choć zwykle dzieci muszą mu w tym nieco pomagać, ponieważ zdarza mu się robić błędy…), z uwagą śledzi ruch długopisu po wzorze szlaczka.
  • dla osób z depresją
  • dla dzieci i dorosłych z trudnościami społecznymi

Jakie zwierzęta biorą udział w zajęciach?

Wszystkie zwierzęta pracujace w AURIN są szkolone i certyfikowane w Stowarzyszeniu Zwierzęta Ludziom. Dzięki temu mamy pewność, że psy i koty są nie tylko świetnie wyszkolone, ale przede wszystkim bezpieczne dla naszych klientów.