Integracja Sensoryczna

Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka

Aurin

Integracja sensoryczna

Magdalena Nawarecka

Terapeuta pedagogiczny, Terapeuta Integracji Sensorycznej
Pedagog, terapeutka integracji sensorycznej, dogoterapeuta. Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie terapii pedagogicznej na Uniwersytecie Warszawskim. Instruktor dogoterapii w Stowarzyszeniu Zwierzęta Ludziom, autorka programu kursu i wykładowca na kursie dogoterapii.
W swojej pracy wykorzystuję przede wszystkim pozytywne wzmocnienie zachowań dziecka, kładę nacisk na jego atuty, starając się jednocześnie pracować nad deficytami. Ogromnie ważne dla mnie jest samopoczucie moich dzieci, ich nastroje i możliwości, które zawsze są dla mnie drogowskazem do tworzenia programów terapeutycznych.


mgr Agata Bagdach

Terapeuta integracji sensorycznej, Terapeuta TUS
Pedagożka z dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy z dzieciakami w normie, a także z autyzmem, Zespołem Aspergera, niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz Zespołem Downa. Terapeutka integracji sensorycznej od wielu lat oraz instruktorka dogoterapii. Dodatkowo trenerka szkoleń miękkich. Rozwój własny, psy i praca to jej największe pasje. Wielokrotnie tworzyła programy terapeutyczne i realizowała wiele projektów odnoszących się do dzieci i dorosłych, zwłaszcza tych z szeroko rozumianymi specyficznymi potrzebami. Ceni naturalność i prawdziwość w działaniu i w relacjach. Zwraca uwagę na dietę i jej zbawienny wpływ. Jest wiceprezeską współpracującego z Centrum Aurin Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom, które działa na polu dogoterapii. Ma psa Gię - także terapeutkę, i Kompana, szkolącego się od pół roku w tym kierunku. Jej dwa koty nie pracują:-)


mgr Malwina Dagmara Wilczyńska

Logopeda
Absolwentka logopedii i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz andragogiki na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Obecnie kontynuuje naukę w Collegium Civitas na Wydziale Socjologii. Współpraca podjęta jeszcze podczas studiów z ośrodkami rehabilitacyjno - leczniczymi w Warszawie i Konstancinie umożliwiła jej wyspecjalizowanie się w pracy z osobami dorosłymi, zwłaszcza z afazją i dyzartrią. Aktualnie zajmuje się pracą logopedyczną zarówno z dziećmi, jak i osobami dorosłymi.


mgr Anna Synoradzka

Pedagog specjalny, Fizjoterapeuta
Absolwentka Uniwersytetu Humanistycznego w Pułtusku na wydziale pedagogiki specjalnej i ogólnej otrzymując dyplom honorowy. Ukończyła kurs kwalifikacyjny w zakresie oligofrenopedagogiki w Mazowieckim Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli.
W zawodzie fizjoterapeuty pracuję 30 lat z czego połowę z dziecmi prowadząc gimnastykę korekcyjną. Kocham dzieciaki i rozumiem ich potrzeby. Wykształcenie pedagogiczne,a szczególnie pedagogika specjalna pozwala mi dobierać właściwe metody pracy dla dzieci z różną niepełnosprawnością.Program zajęć dobieram indywidualnie do potrzeb dziecka podążając za nim. Staram się , aby "moje" dzieci wyrobiły w sobie poczucie własnej wartości i wiedziały ,że niemożliwe staje się możliwym.


Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom

Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom, istniejące oficjalnie od 2008 roku, ściśle współpracuje z Centrum Terapii Aurin. Prowadzi zajęcia dogoterapii, szkoli specjalistów - dogoterapeutów oraz trenuje psy. Stowarzyszenie ponadto współtworzy wraz z podobnymi organizacjami z Austrii, Niemiec i Norwegii europejskie standardy dogoterapii. Specjaliści ze Stowarzyszenia doszkalają się nieustannie w tej szybko rozwijającej się dziedzinie, oraz uczą od bardziej doświadczonych partnerów zagranicznych. Specjaliści w dziedzinie dogoterapii zawsze są osobami dwóch specjalizacji - część z nich jest ekspertami w dziedzinie terapii dzieci i dorosłych, oraz szeroko rozumianego wsparcia osób ze specyficznymi potrzebami. Część z nich wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie oferując różnorakie terapie klientom Centrum Aurin.
Zapraszamy na stronę Stowarzyszenia, gdzie można znaleźć szczegółowe informacje na temat terapeutycznego wykorzystywania psów.