Integracja Sensoryczna

Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka

Aurin

Integracja sensoryczna

mgr Magdalena Nawarecka

Terapeuta pedagogiczny, Terapeuta Integracji Sensorycznej
Pedagog, terapeutka integracji sensorycznej, dogoterapeuta. Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie terapii pedagogicznej na Uniwersytecie Warszawskim. Instruktor dogoterapii w Stowarzyszeniu Zwierzęta Ludziom, autorka programu kursu i wykładowca na kursie dogoterapii.
W swojej pracy wykorzystuję przede wszystkim pozytywne wzmocnienie zachowań dziecka, kładę nacisk na jego atuty, starając się jednocześnie pracować nad deficytami. Ogromnie ważne dla mnie jest samopoczucie moich dzieci, ich nastroje i możliwości, które zawsze są dla mnie drogowskazem do tworzenia programów terapeutycznych.


mgr Agata Bagdach

Terapeuta integracji sensorycznej, Terapeuta TUS
Pedagożka (ze specjalizacja rewalidacyjną i przedszkolną), zaangażowana od wielu lat w działania społecznościowe. Pracująca z osobami niepełnosprawnymi (głównie z autyzmem i zespołem Aspergera) od ok. 9 lat. Współautorka licznych projektów oraz przedsięwzięć. Wieloletnia Terapeutka Integracji Sensorycznej oraz dogoterapeutka. Dyrektorka Pracownii U Kaczki Dziwaczki oraz wice prezeska Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom. Wierzy w moc bycia (nauki, rewalidacji, pomocy i wsparcia) PRZY drugim człowieku. Nie narzucania w rozwijania myślenia i motywacji. Hołduje naturalnym metodom oraz diecie. Swoją energię zyskuje nie tylko dzięki sobie samej, ale dzięki innym ludziom i psom. Obecnie rozpoczyna swoją drogę samorozwoju w Akademii Trenerów.


mgr Malwina Dagmara Wilczyńska

Logopeda
Absolwentka logopedii i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz andragogiki na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Obecnie kontynuuje naukę w Collegium Civitas na Wydziale Socjologii. Współpraca podjęta jeszcze podczas studiów z ośrodkami rehabilitacyjno - leczniczymi w Warszawie i Konstancinie umożliwiła jej wyspecjalizowanie się w pracy z osobami dorosłymi, zwłaszcza z afazją i dyzartrią. Aktualnie zajmuje się pracą logopedyczną zarówno z dziećmi, jak i osobami dorosłymi.


mgr Barbara Michniewicz

Terapeuta Integracji Sensorycznej, Fizjoterapeuta, Terapeuta Czaszkowo – Krzyżowy, Instruktor Masażu Shantala
Członek Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej. Doświadczona w pracy z dziećmi zarówno z niewielkimi deficytami, jak i z szerokim spektrum zaburzeń, min.: Zespołem Aspergera (ZA), autyzmem, Zespołem Downa, Mózgowym Porażeniem Dziecięcym (MPD), zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD), zespołem deficytu uwagi (ADD).
W swojej pracy łączy wiele metod, dopasowując je do indywidualnych potrzeb dziecka.
Prowadzi także zajęcia w języku angielskim..


mgr Anna Synoradzka

Pedagog specjalny, Fizjoterapeuta
Absolwentka Uniwersytetu Humanistycznego w Pułtusku na wydziale pedagogiki specjalnej i ogólnej otrzymując dyplom honorowy. Ukończyła kurs kwalifikacyjny w zakresie oligofrenopedagogiki w Mazowieckim Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli.
W zawodzie fizjoterapeuty pracuję 30 lat z czego połowę z dziecmi prowadząc gimnastykę korekcyjną. Kocham dzieciaki i rozumiem ich potrzeby. Wykształcenie pedagogiczne,a szczególnie pedagogika specjalna pozwala mi dobierać właściwe metody pracy dla dzieci z różną niepełnosprawnością.Program zajęć dobieram indywidualnie do potrzeb dziecka podążając za nim. Staram się , aby "moje" dzieci wyrobiły w sobie poczucie własnej wartości i wiedziały ,że niemożliwe staje się możliwym.


mgr Anita Majewska

Terapeuta pedagogiczny, pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym
"Nie to ważne w co się bawić, a jak i co się przy tym myśli i czuje. Można ciekawie i z fantazją bawić się w straż, pociąg, polowanie, w Indian, a bezmyślnie czytać książki." Janusz Korczak
Uwielbiam odkrywać przed dziećmi świat baśni i wędrować razem z nimi przez nieznane im krainy. Wierzę, że zawsze wracają z takiej podróży bogatsze i mądrzejsze.
Podczas takiej wędrówki każde dziecko idzie własną drogą. Spotyka na niej różne przeszkody. Ale ja mu cały czas dyskretnie towarzyszę i zawsze może liczyć na moją pomoc. Chętnie podpowiem jak pokonać trudności, jak sobie poradzić ze strachem, jak uwierzyć we własne siły, jak okiełznać potwora, który czai się w ciemnym lesie. Odpowiedzi na trudne pytania czekają w tysiącach baśni i bajek. Wystarczy uważnie się w nie wsłuchać ! Zapraszam do wspólnej podróży.


mgr Ania Szustak

Psycholog, psychoterapeuta
Absolwentka wydziału psychologii na Uniwersytecie Warszawskim.
Jestem psychologiem, a doświadczenie zdobywałam pracując w szkole podstawowej jako psycholog, pomagając dzieciom pokonywać trudności związane z nauką czy sytuacja rodzinną.


mgr Bartek Szustak

Masażysta
Absolwent Wychowania Fizycznego na warszawskim AWF. Zapraszam na masaż specjalnie dopasowany do Państwa potrzeb. Każdy zabieg wykonuję w sposób uwzględniający wszystkie Państwa problemy zdrowotne i sygnały wysyłane przez organizm. Moje wieloletnie doświadczenie pozwala mi zaproponować odpowiednie rodzaje i techniki masażu w sposób bardzo indywidualny. Każda osoba, każdy zabieg jest dla mnie wyzwaniem. Uważam, że masaż jest sztuką, niepowtarzalnym, wspaniałym doznaniem.

,