Integracja Sensoryczna

Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka

Aurin

Integracja sensoryczna

mgr Agata Bagdach

Terapeuta integracji sensorycznej, Terapeuta TUS
Pedagozka z dziesiecioletnim doswiadczeniam w pracy z dzieciakami w normie, z autyzmem, Zespołem Aspergera, niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz zespołem Downa. Terapeutka integracji sensorycznej od wielu lat oraz instruktorka dogoterapii. Dodatkowo trenerka szkolen miekkich. Praca jest jej pasja, tak jak psy oraz rozwoj własny. Wielokrotnie tworzyła programy terapeutyczne i realizowała wiele projektów odnoszacych sie do dzieci oraz doroslych, ze szeroko rozumianymi specyficznymi potrzebami. Wielbi naturalność i prawdziwość w działaniu i relacjach. Zwraca uwagę na dietę i jej wpływ na funkcjonowanie i terapię człowieka. Jest wiceprezeską Stowarzyszenia Zwierzeta Ludziom, które działa na polu dogoterapii i współpracuje z Centrum Aurin. Ma sunię Gię, ktora jest terapeutką i psa Kompana, ktory sie szkoli w tym kierunku, a także dwa koty-nie pracujace;)


mgr Milena Gryz

Terapeutka integracji sensorycznej, psycholog
Z wykształcenia jest psychologiem społecznym i certyfikowaną terapeutką integracji sensorycznej I i II stopnia. Studia magisterskie ukończyła na wydziale psychologii w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. Doświadczenie w pracy z dziećmi początkowo zdobywała jako opiekunka dziecięca - przez cały okres studiów. Możliwość obcowania z dziećmi, wspólne zabawy i obserwacja ich rozwoju i zachodzących w nich zmian zawsze dawała jej ogromną satysfakcję, dlatego z tym większą przyjemnością pracuje obecnie w zawodzie terapeutki integracji sensorycznej. W tym kierunku pragnie w dalszym ciągu poszerzać swoje kompetencje. Prywatnie jest mamą, miłośniczką zwierząt i sportu.

mgr Magdalena Nawarecka

Pedagog, terapeutka pedagogiczny, terapeuta Integracji Sensorycznej
Pedagog, terapeutka integracji sensorycznej, dogoterapeutka. Absolwentka pedagogiki i studiów podyplomowych w zakresie terapii pedagogicznej na Uniwersytecie Warszawskim. Instruktor dogoterapii w Stowarzyszeniu Zwierzęta Ludziom, autorka programu kursu i wykładowca na kursie dogoterapii.
W swojej pracy wykorzystuję przede wszystkim pozytywne wzmocnienie zachowań dziecka, kładę nacisk na jego atuty, starając się jednocześnie pracować nad deficytami. Ogromnie ważne dla mnie jest samopoczucie moich dzieci, ich nastroje i możliwości, które zawsze są dla mnie drogowskazem do tworzenia programów terapeutycznych.


mgr Natalia Przybyszewska

Psycholog
Psycholog, absolwentka Społecznej Psychologii Klinicznej w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej – specjalizacja w zakresie Interwencji Kryzysowej. Ukończyła również Podyplomowe Studia Wspomagania Dzieci z Problemami Rozwojowymi na UW. Posiada doświadczenie w pracy z osobami doznającymi przemocy oraz dotkniętymi kryzysem życiowym. Ukończyła specjalistyczne szkolenie organizowane przez Fundację Dzieci Niczyje z zakresu pracy z dziećmi – ofiarami wykorzystywania seksualnego oraz ich rodzicami i opiekunami. Jest członkiem Warszawskiej Sieci Pomocy Dzieciom Wykorzystywanym Seksualnie.Obecnie w trakcie czteroletniego szkolenia w zakresie Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Centrum CBT. Pracuje z młodzieżą oraz osobami dorosłymi.

mgr Anna Synoradzka

Pedagog specjalny, Fizjoterapeuta
Absolwentka Uniwersytetu Humanistycznego w Pułtusku na wydziale pedagogiki specjalnej i ogólnej otrzymując dyplom honorowy. Ukończyła kurs kwalifikacyjny w zakresie oligofrenopedagogiki w Mazowieckim Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli.
W zawodzie fizjoterapeuty pracuję 30 lat z czego połowę z dziecmi prowadząc gimnastykę korekcyjną. Kocham dzieciaki i rozumiem ich potrzeby. Wykształcenie pedagogiczne,a szczególnie pedagogika specjalna pozwala mi dobierać właściwe metody pracy dla dzieci z różną niepełnosprawnością.Program zajęć dobieram indywidualnie do potrzeb dziecka podążając za nim. Staram się , aby "moje" dzieci wyrobiły w sobie poczucie własnej wartości i wiedziały ,że niemożliwe staje się możliwym.


mgr Malwina Dagmara Wilczyńska

Logopeda
Absolwentka logopedii i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz andragogiki na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Obecnie kontynuuje naukę w Collegium Civitas na Wydziale Socjologii. Współpraca podjęta jeszcze podczas studiów z ośrodkami rehabilitacyjno - leczniczymi w Warszawie i Konstancinie umożliwiła jej wyspecjalizowanie się w pracy z osobami dorosłymi, zwłaszcza z afazją i dyzartrią. Aktualnie zajmuje się pracą logopedyczną zarówno z dziećmi, jak i osobami dorosłymi.